Wersje językowe
Jamnik Henryk - zabawka edukacyjna od pierwszych chwil 1
Jamnik Henryk - zabawka edukacyjna od pierwszych chwil

Jamnik Henryk - zabawka edukacyjna od pierwszych chwil

Jamnik Henryk jest nie tylko uniwersalną zabawką, która sprawdzi się jako towarzysz niemowlaków i starszych dzieci. To także przytulanka, która daje całą masę możliwości rozwoju Twojego dziecka!

 

Zabawka dla kilkumiesięcznych dzieci

Jeśli chodzi o najmłodsze dzieci, które uczą się chwytać Jamnika można używać w wieloraki sposób. Spróbuj podać dziecku kółko, zachęć je do przełożenia z rączki do rączki.

Gdy maluch będzie już potrafił chwytać i utrzymać kółko może spróbować zawiesić je na ogon pieska – będzie dzięki temu ćwiczyło koordynację wzrokowo-ruchową.

Świetnym pomysłem na zabawę z Jamnikiem jest założenie kółek na stópki dziecka, np. po przebieraniu pieluszki. Dziecko będzie próbowało zdjąć kółeczko co będzie wzmacniało jego mięśnie.

Oczywiście możesz porozrzucać Jamnika i kółka na podłodze i zachęcić dziecko do pełzania czy czworakowania w ich stronę a także do obrotów dookoła własnej osi.

Zabawa ze starszakami

W przypadku większych i samodzielnych dzieci Jamnik Henryk może posłużyć do nauki kierunków – prawo, lewo, a także bardziej złożonych jak – prawa stopa, lewa ręka. Możesz bawić się z dzieckiem i prosić je by założyło kółko na lewą stopę, prawą rękę. Maluch może podawać także komendy Tobie i kontrolować, czy poprawnie wykonujesz polecenia.

Możesz też nieco utrudnić całą zabawę i zaznaczać, które kółko powinno zostać użyte np. kółko w gwiazdki na lewą rękę, jednak nie od razu - zmiany wprowadzaj stopniowo!

Kolejnym wyzwaniem będzie próba założenia kółek na brzuch pieska. Twój szkrab będzie musiał nagłowić się jak to zrobić. W pierwszej kolejności powinno się jednak pokazać dziecku jak można wykonać to najprościej i następnie motywować je przy każdej próbie, a sukces nagrodzić oklaskami!

Oczywiście nie trzeba nikogo przekonywać, że Jamnik Henryk doskonale sprawdzi się jako przytulanka i nocny towarzysz Twojego malca.

Bądź cierpliwy, ponieważ nauka może zająć kilka dni - wspieraj i motywuj maluszka, aby nie poddawał się przy niepowodzeniach. Po jakimś czasie wracaj do tych samych zabaw. Pamiętaj także, że zabawki edukacyjne mają sens tylko wtedy, gdy dziecko bawi się z rodzicem, a dziecko najszybciej uczy się przez naśladowanie.

Komentarze do wpisu (1)

7 lutego 2019

Truvada whoesale levitra pills Finasteride Propecia Achat Cats Alergic To Amoxicillin Aciclovir 800 Mg No Script

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl